Buď človekom!

Autor: Karina Ďurišová | 5.10.2015 o 8:00 | (upravené 11.1.2017 o 20:43) Karma článku: 4,41 | Prečítané:  762x

"Neobávaj sa nevedomosti, ale falošného poznania. Lepšie je nevedieť nič, ako pokladať za pravdu to, čo pravdou nie je. " (Lev Nikolajevič Tolstoj)

 Svet je zlý. A falošný. Teda. To nie svet. To ľudia. Oni sú pohodlní. A ľahostajní. Ospravedlňujú svoje chyby klamstvom. Prečo je to tak? Je podľa vás normálne, keď ľudia popierajú to, čo robia? Kde je potom realita? Komu alebo čomu veriť?

Možno si poviete, že čo to tu píšem, ale niektoré udalosti ma donútili zamyslieť sa nad mojim životom, a ako obvykle, chytila som pero a papier (najskôr)... a dala som to zo seba von. Zamýšľala som sa nad pravdou a klamstvom. Rozmýšľala som o dôležitosti pravdy a o zlobe klamstva... snaha nájsť súvislosť.

Rozmýšľam o slovách, no nevidím skutky. Kam mám až zájsť, aby som našla pravdu? Chcem dobro. Ja v svojom živote trocha dobra potrebujem. Ono to bolo dobré... Ale čo prišlo teraz? Je to len skrat?

Chcem vedieť čítať myšlienky. Tak by to niekedy pomohlo. Prečo nemôžeme? Prečo nevieme?..

Ako mám teda zistiť pravdu? Čo ak zistím, že moja pravda sa od tej inej o niečo líši? Existuje viac právd? Ale čo je pravda? Je to niekoho názor? Uhol pohľadu? Je to niečo, čo považujem za správne, hoci ten druhý môže pochybovať? Pravda je subjektívna aj relatívna. Ale prečo pravdu negujeme? Prečo tvoríme klamstvo? Či nie je klamstvo negáciou pravdy? Prečo je klamstvo zlé? ....Opýtam sa inak. Prečo v minulosti pravda ľudom vzala častokrát život? Bolí popravení... Prečo nezaklamali? Prečo svoje tvrdenia nepopreli? Boli charakterní?

Prečo majú niektorí cit k pravde a iní ku klamstvu? Môže byť klamstvo len nedorozumenie spôsobené utajenými informáciami?

Pravda má smer. A kto sa od nej odkloní klame. Človek, ktorý vytvára klamstvo v ňom žije. Je to preňho niečo prirodzené. Lenže človeka ovplyvňuje veľa vecí. Ovplyvňuje ho okolie, no častokrát je to práve on, ktorý na niečo príde, a pre svoj egoizmus zaklame. Pravda aj klamstvo súvisia s vývojom človeka. Ten, kto sa snaží hovoriť pravdu, prijme svoje chyby a uvedomí si svoje nedostatky, bude napredovať. Ale ten, kto sa pravde o sebe vyhýba a bojí sa jej, stagnuje.

Sebectvo hýbe svetom. Ale poviem len jedno ... hoci je to ťažké, a ja sama na to zabúdam, vy, vy nezabúdajte na svoju hrdosť a česť! Verte sebe a počkajte na pravdu. Ona raz vyjde najavo.. A nepríde sama...

Karma jej pomôže.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?