Keď Vianoce nie sú len tri dni v roku :)

Autor: Karina Ďurišová | 1.2.2016 o 7:53 | (upravené 11.1.2017 o 20:45) Karma článku: 4,32 | Prečítané:  362x

...snažiac sa dokúpiť darčeky pre všetkých blízkych, napiecť čo najviac druhov koláčov, poumývať okná, poriadiť celý dom, vypiť pohár punču na rozsvietenom námestí, atď.., predvianočný stres pociťujeme len okolo 20.decembra...ALE.

Prežívame Vianoce skutočne iba pár dní v roku? Moja odpoveď bude jednoduchá. Nie. I keď, sto ľudí, sto chutí, sto rôznych uhlov pohľadov. Ale ja opíšem to, ako to vnímam ja.

Začala by som citáciou známej piesne od Paľa Haberu:
"Daj Boh šťastia tejto zemi, všetkým ľuďom v nej. Nech im slnko jasne svieti, každý Boží deň.."
...či nie sú toto Vianoce? Každé nové ráno, každý nový deň. To vôbec nie je samozrejmosť... To je dar života. To je dar konať to, čo máme radi, šanca dosiahnuť to, čo chceme. Príležitosť plniť si svoje sny. A potom...keď sme v cieli, nie sú to Vianoce? Ten pocit šťastia & radosti, že hodiny driny, ktoré sme pre danú vec vynaložili, vôbec neboli na škodu. Aj toto sú Vianoce. A navyše pri svetle, díky Bože, že nie je stále tma, pretože inak by sme nevedeli, aké super je vidieť zapadať slnko, "chytať bronz", aké super je žiť  ;-)

A čo všetky tie materiálne veci čo máme? Máš aj ty kde bývať? Aj toto sú Vianoce. Aj tvoja rodina má auto? Aj toto sú Vianoce. Chodíš do školy? Neuveríš, ale aj toto sú Vianoce. Máme čo jesť ráno, naobed aj večer? Aj toto sú Vianoce. Máš mobil? Aj toto sú Vianoce...Častokrát sa zamýšľame nad tým, čo všetko nám chýba, ale neuvedomujeme si, čo všetko máme. Možno je to preto, že sme "iba" ľudia a stále túžime mať viac, zažiť viac, skúsiť viac, byť lepší ako je ten druhý.

Podľa mňa sú Vianoce vždy, keď sme šťastní...vždy, keď robíme niečo, čo nás napĺňa... čas, kedy si plníme sny... kedy jeme našu obľúbenú sladkosť, jedlo... keď pijeme kávu... keď sledujeme telku... keď si večer unavení ľahneme do svojej útulnej postele, keď sme s niekym na kom záleží... keď vieme, že sme pre niekoho dôležití... keď oslavujeme, keď sa zabávame..., keď...

každý by našiel niečo iné... no určite by to neboli len tri dni v roku. Preto som sa rozhodla, že si budem všímať maličkosti všedných dní... a budem prežívať Vianoce deň čo deň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?